Siatka Ali – wszystko, co powinnaś o niej wiedzieć!

Opublikowane przez Ala Szyntor w dniu

siatka ali konturek

Czy wiesz, że moja pierwsza siatka przypominała bardziej worek na zwłoki niż stylowy dodatek? Na szczęście ten rozdział w życiu mam już za sobą i mogę cieszyć się idealną torbą na lato! Dlatego dziś pokażę Ci alternatywę dla słynnych paryżanek, robionych na szydełku. Oto Siatka Ali, prosta torba na drutach, której wykonanie zajmie Ci co najwyżej kilka dni.

Tak właśnie zaczyna się wstęp do mojego pierwszego wzoru na drutach. Wzoru na Siatkę Ali. Chcesz wiedzieć o niej jak najwięcej? Świetnie się składa, bo przygotowałam dla Ciebie serię artykułów, które pomogą Ci w realizacji tego projektu!

Z tego tekstu dowiesz się:

A więc zaczynamy!

Siatka Ali. Czy ten projekt jest dla mnie?


Projekt dedykowany jest przede wszystkim dla średnio zaawansowanych dziewiarek. Szczegółowy opis wzoru, dodatkowe zdjęcia i filmy sprawiają, że osoby początkujące również mogą podjąć się jego realizacji.

Najważniejsze techniki, które poznasz dzięki temu wzorowi to:

Siatka Ali Alice Net Bag Konturek
Siatka Ali Alice Net Bag Konturek

Czy zrobię tę torbę, jeśli nigdy nie robiłam na drutach?


Nie, ale to nie oznacza, że nie zrobisz jej nigdy. Ja też uczyłam się od zera (przypominam o moim worku na zwłoki). Opanuj podstawy robienia na drutach, a potem bierz się do dzieła!

Od czego zacząć przygodę z drutami, dowiesz się z tego artykułu:

Dla ułatwienia podaję Ci listę niezbędnego minimum, którego musisz się nauczyć (tutoriale znajdziesz na moim kanale YouTube):

  • nabieranie oczek
  • oczka prawe i lewe
  • zamykanie oczek
  • dodawanie oczek na brzegu robótki
  • narzuty
Siatka Ali Alice Net Bag Konturek

Siatka Ali – jakich materiałów potrzebuję?


Chociaż torbę wykonuje się na drutach, to do projektu będziesz również potrzebować szydełka. Jeśli go masz, nie martw się! W tekście znajdziesz praktyczne wskazówki, które pomogą Ci obejść się bez niego.

Lista materiałów:

Włóczki i druty znajdziesz w moim sklepie – nareszcie wszystko kupisz w jednym miejscu!

materiały na Siatkę Ali

Ponadto, Siatkę Ali możesz zrobić z innych włóczek – więcej na ten temat tutaj. Natomiast na zdjęciu widzisz wszystkie materiały, które wykorzystałam we wzorze na Siatkę Ali (mamy tu jeden motek DROPS Paris zamiast trzech).

Druty okrągłe, które widzisz na zdjęciu, to inaczej druty z żyłką. Ponadto są one wymienne, w tym wypadku wkręcane. Marker (tę pomarańczową agrafkę ze zdjęcia) możesz zaś zastąpić zwykłą agrafką lub kawałkiem nici w kontrastowym kolorze.

Czy pojawiły się dodatkowe filmy do wzoru?


Tak! Przygotowałam specjalnie dla Ciebie dwa tutoriale, które ułatwią Ci wykonanie Siatkę Ali. Są one dostępne dla Ciebie już teraz! Obejrzyj filmiki i wykorzystaj pokazane techniki w innych projektach:

Ponadto, przygotowane przeze mnie tutoriale to idealna okazja do nauki języka angielskiego! Dzięki tej umiejętności niedługo będziesz mogła tłumaczyć dla siebie wzory w tym języku. Otworzą się przed Tobą nowe możliwości! Po co ślęczeć nad słownikiem i męczyć się, skoro można łączyć przyjemne z pożytecznym. 🙂

Alice Net Bag Konturek
Alice Net Bag Konturek

Gdzie znajdę wzór?


Wzór dostępny jest w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. Znajdziesz go w Sklepie lub na Ravelry.

Siatka Ali – praktyczne porady


W następnym artykule poznasz praktyczne porady m. in. co zrobić, kiedy kończy się nić w motku oraz jak dostosować wielkość siatki do swojego wzrostu.

Pytania? Koniecznie napisz je w komentarzu lub na maila!

Ściskam, Ala.
Ala Szyntor

Cześć! Jestem zapaloną fanką dziergania. Pokażę Ci, że robienie na drutach nie jest wcale takie trudne... Wystarczy tylko chcieć!

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *