Easy Merino Blanket – nowy zestaw do nauki dziergania!

Opublikowane przez Ala Szyntor w dniu

Zestaw do nauki dziergania 'Easy Merino Blanket'

Marzysz o miękkim i ciepłym kocyku dla malucha? Świetnie! Poznaj 'Easy Merino Blanket’ – zestaw, z którym nauczysz się robić na drutach!

W tym roku spotkało mnie coś, w co przestałam już dawno wierzyć – po raz kolejny zostałam mamą! Zmęczona trudnymi i zawiłymi projektami na drutach uznałam, że ciąża to idealny czas, by zrobić prosty kocyk dla nowego członka rodziny. Jak dobrze mi to zrobiło!

Jeśli niedługo sama zostaniesz mamą i chcesz nauczyć się robić na drutach, z zestawem 'Easy Merino Blanket’ to możliwe! To nie tylko włóczka i druty – to przyspieszony kurs dziergania, z którym zrobisz coś wyjątkowego dla swojego maluszka.


W dodatkowym poradniku dołączonym do zestawu dowiesz się, jak zrobić koc w dowolnym rozmiarze z innych włóczek.


Wszelkie informacje na temat tego zestawu znajdziesz na jego stronie (klik!). Nie czekaj, aż na świecie pojawi się maluch i zacznij działać na drutach już teraz!

Jeśli masz wątpliwości, czy poradzisz sobie z wykonaniem tego projektu, zapraszam Cię do dalszej lektury. Tradycyjnie zostawiam pomocny spis treści wraz z linkami do poszczególnych sekcji artykułu.

Zaczynamy!

Dla kogo jest ten zestaw? Czy osoba, która nie umie robić na drutach, da sobie z nim radę?


Zestaw 'Easy Merino Blanket’ to efekt dziesiątek wiadomości pt. „Chcę zrobić kocyk dla swojego maluszka, ale nie mam zielonego pojęcia, jak. Pomocy!” Zestaw powstał więc z myślą o każdej mamie, która chce rozpocząć swoją przygodę z dzierganiem właśnie od dziecięcych projektów. Prosty kocyk na drutach to idealny projekt na start. Dlaczego?

Po pierwsze, nie musisz martwić się o rozmiar zrobionej przez Ciebie rzeczy. Jeśli koc wyjdzie kilka cm większy lub mniejszy, to żaden problem (czego nie powiem, gdy będziemy rozmawiać o czapkach).

Po drugie, z tym zestawem masz okazję porządnie poćwiczyć oczka (zarówno prawe, jak i lewe). To najlepszy trening przed bardziej wymagającymi projektami, takimi jak swetry.


Z zestawem 'Easy Merino Blanket’ nauczysz się:

  • nabierania oczek,
  • pracy w rzędach ściegiem francuskim i ściegiem ryżowym,
  • przerabiania oczek prawych i lewych, a także oczek brzegowych,
  • zamykania oczek,
  • łączenia nici ze sobą.

Zestaw do nauki dziergania 'Easy Merino Blanket'

Ile czasu zajmuje zrobienie takiego koca?


W tym zestawie tak dobrałam włóczkę i druty, byś mogła spokojnie zrobić pierwszy kocyk, zanim na świecie pojawi się maluch. Nawet jeśli nie zdążysz przed porodem (bo zdecydowałaś nauczyć się robić na drutach na tydzień przed terminem), wystarczy że na koc poświęcisz kilka minut dziennie.

Swój kocyk dziergałam w ostatnim trymestrze i to w żółwim tempie. Gdybym miała liczyć, to dziergając kilka godzin dziennie, miałabym koc gotowy w nieco ponad tydzień.


Nie wiem, czy wiesz, ale robótki na drutach to świetny dodatek do Netflixa.


Pamiętaj, nie masz obowiązku zrobić tego koca w ciągu dwóch dni ani w ciągu dwóch tygodni czy nawet dwóch miesięcy. Nie porównuj się z innymi (szczególnie ze mną – robię na drutach od 5 lat, więc mam wprawę) i działaj w swoim tempie.

Czy zalecana włóczka nie gryzie i nie podrażni skóry dziecka?


Do zrobienia kocyka będziesz potrzebować włóczki DROPS Merino Extra Fine, składającej się w 100% z wełny merynosów.

Jeśli nie miałaś nigdy do czynienia z tym włóknem, być może pomyślisz, że ta wełna gryzie i drapie. Nic bardziej mylnego! To dzięki technologii superwash produkty z tej włóczki są bardzo delikatne dla skóry.

Ponadto ta włóczka posiada certyfikat Oeko-Tex®. Oznacza to, że została zbadana na obecność substancji szkodliwych i została uznana za bezpieczną pod względem ekologicznym. Dzięki temu jest odpowiednia na artykuły przeznaczone dla dzieci do lat 3. Niestety mój bąbel wykazuje tendencje do atopii, więc to szczególnie ważne, by koc nie drażnił jego skóry.

Dzięki właściwościom termoregulacyjnym tej wełny, sam koc grzeje i pozwala równocześnie naszej skórze oddychać – będzie więc przydatny przez cały rok. My używamy naszego już kolejny miesiąc!

Przed zakupem będziesz musiała wybrać kolor zestawu. Swój kocyk zrobiłam w kolorze Jasny beż (50).

Chcę zrobić większy koc niż w zestawie. Ile powinnam dokupić motków dedykowanej włóczki?


Zestaw 'Easy Merino Blanket’ pozwala na zrobienie koca o wymiarach 0,85 x 0,85 m. To standardowy rozmiar koca dedykowany dla najmłodszych. Zestaw zawiera 9 motków i tyle samo wynosi zapotrzebowanie na włóczkę na ten kocyk. Jeśli jednak zależy Ci na większym rozmiarze, musisz obliczyć, o ile motków więcej należy dokupić do zestawu. W tym celu wykonaj proste obliczenia:

Najpierw oblicz powierzchnię koca:

0,85 m x 0,85 m = 0,7225 m2

Ustal, jakie wymiary ma mieć Twój kocyk, np. 1,40 m x 0,70 m i oblicz jego powierzchnię.

1,40 m x 0,70 m = 0,98 m2

Teraz na podstawie proporcji i wiedzy na temat zużycia włóczki dla zestawu (9 motków) oblicz zapotrzebowanie na koc w nowych rozmiarach i zaokrąglij wynik do całości:

0,7225 m2 – 9 motków
0,98 m2 – x

x = (0,98*9):0,7225 = 12,20 motków ≈ 13 motków

Oblicz różnicę między zapotrzebowaniem na oba koce.

13 – 9 = 4 motki

Voilà! Do koca o wymiarach 1,40 m x 0,70 m będziesz potrzebować jeszcze 4 motki włóczki w tym samym kolorze. Pamiętaj, z dodatkowego poradnika dołączonego do zestawu obliczysz również, jak zrobić koc w dowolnym rozmiarze z innych włóczek.

To wszystko na dziś. Jeśli czujesz, że ten projekt jest właśnie dla Ciebie, bierz się do dzieła!

Zestaw do nauki dziergania 'Easy Merino Blanket'Ala Szyntor

Cześć! Jestem zapaloną fanką dziergania. Pokażę Ci, że robienie na drutach nie jest wcale takie trudne... Wystarczy tylko chcieć!