Najlepsi producenci drutów
Oto najlepsi producenci drutów, które można kupić w Polsce. Dowiedz się, na co zwracać uwagę podczas zakupów i wybierz najlepsze druty dla siebie!
Codziennie czytam wiele opinii na temat drutów różnych producentów. Są wśród nich również negatywne, jak haczenie nici w miejscu łączenia z żyłką czy łamanie się drutów w rękach. Trzeba mieć na uwadze, że nawet najlepsi producenci drutów wypuszczają wadliwe partie. Znam wiele osób zadowolonych z drutów tych firm, których Ty być może nie polubisz. Tak naprawdę nikt nie będzie w stanie udzielić Ci jednoznacznej odpowiedzi na to, jakiego producenta masz wybrać. Najlepiej będzie, jeśli zapoznasz się z tym artykułem i sama podejmiesz decyzję.
Najlepsi producenci drutów
A więc wśród najpopularniejszych producentów drutów w Polsce wymienia się (w kolejności losowej):
- Drops (nie jest producentem drutów, a jedynie dystrybutorem drutów KnitPro)
- KnitPro
- Lykke
- ChiaoGoo
- HiyaHiya
- Addi
Jak już wspominałam ostatnio, druty wymienne Drops, KnitPro, Lykke, a także druty z serii Natural Prym są kompatybilne ze sobą. Kolejny rok intensywnie używam Drops Pro Romance. Bardzo je lubię i dotychczas nie miałam z nimi żadnych problemów. Tfu, tfu!
Aktualnie w sklepie znajdziesz druty DROPS i KnitPro, choć moim celem jest poszerzenie asortymentu o kolejnych producentów!
DRUTY I SZYDEŁKA
Według wielu z Was znacznie lepsze jakościowo są druty HiyaHiya i ChiaoGoo, a szczególnie Addi. Rzeczywiście, są one coraz bardziej popularne w Polsce i porównując je z KnitPro, sama widzę różnicę w jakości (choć i tak wciąż po nie sięgam).
Najlepsze druty dla Ciebie to te, które lubisz najbardziej i najchętniej ich używasz!
Na co zwracać uwagę przy wyborze drutów?
Przede wszystkim zwracaj uwagę na ich czubki. Sprawdzaj również miejsca, które mogą haczyć nić (szczególnie jeśli będziesz pracować na cienkich lub włochatych włóczkach). Chodzi głównie o połączenie żyłki z drutem.
Jeśli przerabiamy małe oczka, kilka oczek razem ze sobą albo mamy cienką włóczkę, wybierajmy druty z ostrymi, smukłymi końcami.
Jeśli na drucie mamy grube oczka, dziergamy bawełnę czy luźno skręcone nici (rozdwajające się), szukajmy drutów z bardziej tępymi końcami.
W przeciwnym wypadku ostre końce będą haczyć o nić i rozdwajać ją. Z kolei tępymi czubkami trudniej jest wbić się w drobne oczka.
Rozmiar, materiał, kształt drutów oraz to, kto je wyprodukował ma duży wpływ na wielkość przerabianych oczek w dzianinie (nie mówiąc już o dziergających). Dwa druty w tym samym rozmiarze, ale pochodzące od dwóch niezależnych producentów mogą różnić się wielkością! Dlatego staraj się robić próbki dla porównania i wybieraj tylko jeden rodzaj drutów do danego projektu! Miarka do drutów pomoże Ci również ustalić, czy rzeczywiście istnieją różnice w średnicy drutów.
Wow, temat drutów mamy za sobą. Jeśli nie widziałaś poprzednich części, znajdziesz je tutaj: