Ścierające się numery drutów

Opublikowane przez Ala Szyntor w dniu

Ścierające się numery drutów

Kupiłaś druty? Bardzo się cieszę! To teraz sprawdź ich rozmiar, bo za chwilę może okazać się, że zniknie. Czy istnieje sposób na ścierające się numery drutów?

A więc o co chodzi i gdzie jest pies pogrzebany? Otóż numeracja drutów często jest oznaczona cienką warstwą farby. Nic nadzwyczajnego. Jednak w wielu przypadkach okazuje się, że już po pierwszym użyciu ulega ona starciu. Ścierające się numery drutów to częsty problem drutów z drewna brzozowego.

Druty wymienne. Luksus, którego nie zaznały nasze babcie!
Uwielbiam druty z drewna brzozowego, ale co zrobić ze znikającymi numerami?

Jak temu zapobiec? Co zrobić, jeśli na drutach nie ma już numeracji i nie wiemy, jakim rozmiar trzymamy w rękach? Nie martw się! Są na to sposoby!

Nie zapomnij subskrybować mojego kanału na YT!

Lakier nie tylko do paznokci


Profilaktyka najważniejsza! Jeśli masz podstawy sądzić, że numeracja drutów wkrótce ulegnie starciu (tak jak w przypadku drutów brzozowych DROPS), przed pierwszym użyciem zamaluj ją bezbarwnym lakierem do paznokci.

lakier do paznokci na ścierające się numery drutów
Nałóż tylko jedną warstwę lakieru. W przeciwnym razie numery ulegną rozmazaniu!

Nie jest to trwała metoda. Prędzej czy później lakier i tak odpryśnie, a stąd do starcia numeracji już niedaleko.

Miarka do drutów


Mleko się rozlało i numeracja zniknęła? Z pomocą przyjdzie nam miarka do drutów!

miarka do drutów - akcesoria do dziergania
Dzięki miarce do drutów mogłam rozpoznać rozmiary starych drutów mojej mamy.

Dzięki niej będziesz w stanie ustalić rozmiar praktycznie każdej pary – nawet tej, która pamięta czasy stylonu i anilany.

miarka do drutów
Pierwsza dziurka (mierząc od najmniejszej), przez którą przechodzi cały drut, odpowiada jego rozmiarowi.

Obok numeracji wyrażonej w milimetrach (od 2 do 12 mm), na miarce zaznaczono również amerykańską rozmiarówkę drutów. To bardzo ułatwia pracę ze wzorami w języku angielskim, w których zalecane rozmiary drutów nie zawsze podane są w milimetrach. Więcej o miarce do drutów i innych akcesoriach do dziergania przeczytasz w tym artykule. A jeśli jej potrzebujesz, znajdziesz je tutaj:
Ala Szyntor

Cześć! Jestem zapaloną fanką dziergania. Pokażę Ci, że robienie na drutach nie jest wcale takie trudne... Wystarczy tylko chcieć!