5 filmów, które najlepiej ogląda się podczas dziergania – cz. 2

Opublikowane przez Ala Szyntor w dniu

5 filmów, które najlepiej ogląda się podczas dziergania - cz. 2

Nic tak nie umila czasu podczas robienia na drutach jak dobre, babskie kino. Czas na 5 filmów, które najlepiej ogląda się podczas dziergania!

W poprzednim wpisie wśród filmowych kreacji rządziły Meryl Streep oraz Diane Keaton – czy tym razem też tak będzie? Zaczynamy nasz filmowy przegląd!

Dzień dobry TV!


Kolejny film, w którym Harrison Ford gra oschłego, zimnego jak lód gbura. Przypadek? Nie sądzę 😉 Mimo to i tak kocham go swym filmowym sercem!

W tej komedii główną bohaterką jest Becky (Rachel McAdams), producent upadającego telewizyjnego programu śniadaniowego, która za wszelką cenę ma doprowadzić do wzrostu jego oglądalności. W tym celu zatrudnia znanego aktora, który w ogóle nie będzie chciał z nią współpracować. Jak zakończy się ta historia? Dowiesz się tego, oglądając film.

Razem czy osobno?


Oren (Michael Douglas), czyli stary, zgorzkniały egocentryk zostaje zmuszony do opieki nad swoją 9-letnią wnuczką. Oczywiście mała dziewczyna wnosi do jego życia dużo ciepła i radości, jednak czy nasz emeryt zasługuje na miłość? Na to pytanie znajdziemy odpowiedź w komedii Roba Reinera. Na dziś to ostatni film z udziałem Diane Keaton!

Good Year


Jeden z nielicznych filmów, którego polski tytuł jest wiernym tłumaczeniem z języka angielskiego (Dobry Rok). Adaptacja powieści Petera Mayle’a o tym samym tytule, w której przenosimy się do Prowansji, krainy lawendy i dobrego wina!

Max Skinner (Russel Crowe) to brytyjski biznesmen, który dziedziczy dom i winnicę swojego zmarłego wuja. Rasowy makler giełdowy na nowo odkryje urok życia na wsi, choć na początku przyjdzie mu to z trudem. Nie ulega wątpliwości, że dużą zasługę w tym procesie będzie miała temperamentna Fanny (Marion Cotillard), którą nasz bohater przypadkiem roz… O nie, nie odbiorę Ci tej przyjemności oglądania!

Mój chłopak się żeni


…czyli komedia romantyczna z 1997 roku, odpowiadająca na pytanie nurtujące filozofów – czy istnieje przyjaźń między mężczyzną a kobietą? W roli głównej Julia Roberts, którą albo się kocha albo nienawidzi.

No więc Jules i Michael obiecali sobie, że jeśli do 28. roku życia żadne z nich nie znajdzie drugiej połówki, pobiorą się. Oczywiście los spłata figla naszej zarozumiałej bohaterce. Dopiero gdy Jules dowiaduje się, że Michael się żeni, uświadamia sobie, jak bardzo go kocha. Zaczyna się ostra walka o miłość – wszystkie chwyty dozwolone!

Jutro będziemy szczęśliwi


Jeśli nie widziałaś tego filmu, a podobają Ci się Nietykalni i Omar Sy w roli głównej – nie wiem, na co jeszcze czekasz!

Samuel, w którego rolę wciela się francuski komik, z dnia na dzień dowiaduje się, że został ojcem. Jak więc poradzi sobie w nowej sytuacji i czy jego córka przeżyje rollercoaster, jaki zafunduje jej tato?

Jutro będziemy szczęśliwi to niezwykle poruszający film, z dobrą dawką humoru i zaskakującym zakończeniem. Łzy śmiechu i łzy wzruszenia gwarantowane!

Czy ciąg dalszy nastąpi?


Czy nastąpi dalszy ciąg serii 5 filmów najlepiej ogląda podczas dziergania – tego jeszcze nie wiem. Ale jedno jest pewne – Siatka Ali i filmy czekają (popcorn poszedł w odstawkę)!
Ala Szyntor

Cześć! Jestem zapaloną fanką dziergania. Pokażę Ci, że robienie na drutach nie jest wcale takie trudne... Wystarczy tylko chcieć!

2 komentarze

Dorota · 18 sierpnia 2020 o 13:52

„Dobry rok” mój ulubieniec 🙂

Ala Szyntor · 21 sierpnia 2020 o 21:21

U mnie również! Więcej takich filmów!

Możliwość komentowania została wyłączona.