5 filmów, które najlepiej ogląda się podczas dziergania!

Opublikowane przez Ala Szyntor w dniu

5 filmów, które najlepiej ogląda się podczas dziergania!

Zapraszam Cię na babskie, relaksujące kino! Oto lista 5-ciu filmów, które najlepiej ogląda się podczas dziergania i nigdy mi się nie znudzą!

Wbrew pozorom nie każdy film da się obejrzeć, gdy robimy coś na drutach. Niestety, tu nie włączysz Szklanej Pułapki ani żadnego filmu sensacyjnego. Spocone, drżące ręce po prostu nie sprzyjają dzierganiu. Poznaj więc idealne filmy na wieczór z drutami!

To skomplikowane


Czy jest ktoś na sali, kto nie lubi Meryl Streep? Jeśli tak, uprzejmie prosi się o nie podnoszenie ręki i szybkie opuszczenie sali kinowej!

Nie oglądaj całego trailera, lepiej obejrzeć sam film!

Poznaj historię rozwiedzionej pary 60-latków, którzy po 10 latach od rozstania nawiązują ze sobą… romans. Brzmi banalnie, ale zapewniam Cię, że Meryl Streep… Nawet nie muszę kończyć tego zdania! Dojrzały scenariusz w połączeniu z groteskową atmosferą wokół bohaterów sprawia, że za każdym razem śmieję się na samą myśl o tym filmie.

Lepiej późno niż później


Chyba mocno fascynuje mnie seks po 60-tym roku życia, ponieważ fabuła kolejnego filmu, podobnie jak poprzedniego, również krąży wokół tego tematu.

Harry Sanborn (Jack Nicholson), stary playboy, poznaje w nietypowych okolicznościach 60-letnią Ericcę Barry (Diane Keaton) i nie… nie zaczyna z nią romansować. Wręcz przeciwnie. Oboje od początku bardzo się nie lubią. Co z tego wyniknie? Dowiesz się, oglądając film.

Boska Florence


Czy wiesz, że Meryl Streep również lubi robić na drutach? Czas więc obejrzeć kolejną pozycję z jej udziałem – mam nadzieję, że Twój słuch jest w dobrej formie, albowiem będzie w tym filmie czego posłuchać!

Oto autentyczna historia kobiety, która mimo braku talentu podbiła sceny operowe świata budząc śmiech zamiast zachwytów. Życie Florence Foster Jenkins to fundament dla tej komedii, jakże przyjemnej, ale czasem i bardzo smutnej.

Sabrina


Film Sydney’a Pollack’a z 1995 roku, być może starszy niż Ty (ja miałam 6 lat i bawiłam się lalkami). Poznaj historię Kopciuszka rodem z lat 90-tych.

Harrison Ford gra oschłego i zimnego jak lód multimilionera Linusa. Julię Ormond osadzono zaś w rolę niepoprawnej romantyczki Sabriny. A do tego Greg Kinnear, czyli młodszy brat naszego bogacza David, gustujący w przelotnych romansach. Kto tu kogo pokocha? Nie, Linus nie pokocha Davida, ale będzie miał niełatwe zadanie odwieść od tego tytułową bohaterkę. Akcja filmu nieco się ciągnie, jak przystało na produkcje z tamtych lat. Ale jest romantycznie, śmiesznie i poważnie zarazem. Czyli w sam raz na dzierganie różowego swetra w stylu Świnki Peppy (będzie ogień!).

Duma i uprzedzenie


To jedna z 10-ciu ekranizacji słynnej powieści Jane Austen. W roli główniej Matthew Macfadyen – dumny pan Darcy – oraz Keira Knightley, czyli uprzedzona Elizabeth Bennet. Oboje czują do siebie miętę i nie znoszą zarazem. A rzecz toczy się oczywiście w czasach XVIII-wiecznej Anglii (etykieta i te sprawy).

To ta powieść była inspiracją dla Helen Fielding do stworzenia postaci Bridget Jones i Marca Darcy’ego (nieprzypadkowo nazwiska panów są takie same).

Ciąg dalszy nastąpi…


Mam w zanadrzu jeszcze kilka filmowych propozycji na wieczór z drutami. Na pewno kiedyś się z nimi podzielę, ale póki co druty i popcorn czekają!

Ściskam, Ala!
Ala Szyntor

Cześć! Jestem zapaloną fanką dziergania. Pokażę Ci, że robienie na drutach nie jest wcale takie trudne... Wystarczy tylko chcieć!

7 komentarzy

zakasajrekawy · 5 stycznia 2020 o 11:03

Sabrinę, Lepiej późno niż później i Dumę i uprzedzenia znam i też polecam 🙂 Pozostałe dwa muszę sprawdzić! Ogólnie dobrze dzierga się przy starszych filmach, które nie mają zawrotnego tempa i przy ekranizacjach Jane Austen 😉

Ala Szyntor · 6 stycznia 2020 o 13:28

Dokładnie! Jeśli tamte filmy Ci się spodobały, jestem pewna, że dwa pozostałe również przypadną Ci do gustu (choć Woody Allen może być ryzykowny :D).

Monik · 10 stycznia 2020 o 09:18

Droga Alu! Do listy dorzuciłabym Karmel! Sprawdza się przy szydełku więc i do drutów się nada 🙂 Muzyka, klimat filmu… https://www.youtube.com/watch?v=s6U_zmq0d84

Monik · 10 stycznia 2020 o 09:26

Matko! Zapomniałam o najważniejszym! Moja miłość!! Choć tu istnieje ryzyko, że chwilami druty przegrają z filmem… Wiesz, Vincent Cassel.. Choć z drugiej strony.. wieczór, szydełko/druty, Vincent, wino – wieczór idealny 😀
https://www.youtube.com/watch?v=5fU5QW2z-ig

Ala Szyntor · 10 stycznia 2020 o 11:14

Karmel niczym w stylu Czekolady! Choć nie widziałam, zobaczę oba. Dzięki za polecenie!

Monik · 2 lutego 2020 o 13:27

Aluuuuuuu! Magia w blasku księżyca… Do wczoraj nie widziałam. Nie wiem jak umknął mi ten film, ale dzięki Tobie nadrobiłam i zakochałam się… dziękuje 🙂
W trakcie filmu przerobiłam tylko trzy (albo aż trzy) rzędy oczek lewych, ale zawsze to krok do przodu ;]
P.S. Daj znać czy Moja miłość albo Karmel przypadły Ci do gustu:)

Ala Szyntor · 10 lutego 2020 o 09:26

Karmel nie mogłam nigdzie znaleźć, ale Moją Miłość widziałam i… chyba dla mnie za ciężki. Jestem typem nadwrażliwca, co tak mocno przeżywa historie, jakby dotyczyły mnie bezpośrednio. Ale znalazłam kolejne pozycje do dopisania na liście i jak najdzie mnie wena, to z pewnością powstanie kolejny artykuł. 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.