„Z Druta Wzięte” – wyzwanie dla dziewiarek i nie tylko!

Opublikowane przez Ala Szyntor w dniu

"Z Druta Wzięte" - wyzwanie dla dziewiarek i nie tylko!

5 dni. 5 tematów. Tak wygląda wyzwanie „Z Druta Wzięte”, które lada moment rozpocznie się na Instagramie. Jeśli lubisz trzymać druty lub szydełko w rękach, koniecznie weź w nim udział! To idealna okazja, by podzielić się z innymi swoją pasją!

Na co dzień nie obserwuję zbyt wielu osób na Instagramie – w zamian wolę poświęcić więcej uwagi tworzeniu wartościowych treści dla Ciebie. Dlatego wprost nie mogę się doczekać nadchodzącego wyzwania #zdrutawziete! Na pewno poznam wiele fajnych dziewczyn i mam nadzieję, że będziesz tam razem ze mną!

Skąd pomysł na wyzwanie?


„Z Druta Wzięte” inspirowane jest szyciowym wyzwaniem #zszyciawziete wg Joulenki. Podczas ostatniej edycji w lutym tego roku pomyślałam, że brakuje mi takiej wersji wyzwania dla dziewiarek (btw. szycie to też moja pasja i o tym był mój poprzedni blog).

Gdy podzieliłam się tą myślą z Wami, kilka osób podchwyciło ten pomysł i poprosiło o zorganizowanie takiego wyzwania! Zapytałam więc Julii, czy nie ma nic przeciwko, na co ona z entuzjazmem dała mi swoje błogosławieństwo.

A więc jedziemy z tym koksem!

Cel wyzwania


W wyzwaniu chodzi o to, byśmy bliżej się poznały! To świetna okazja, by oderwać się od codzienności. Nie musisz niczego dziergać na czas. To nie zawody!

Zasady wyzwania „Z Druta Wzięte”


Masz sporo czasu, by przygotować się do wyzwania – startujemy 4 maja, czyli tuż po majówce! Pamiętaj – to nie konkurs na najładniejsze zdjęcia. Najważniejszy jest opis – bez tego się nie poznamy!

  • Wyzwanie rusza 4 maja, tj. w poniedziałek.
  • W wyzwaniu może wziąć udział każdy kto dzierga lub szydełkuje.
  • Codziennie wrzucasz jedno zdjęcie na swój Instagram z hashtagiem #zdrutawziete (bez polskich znaków) i @konturek.
  • W opisie posta poruszasz zadany przeze mnie temat na dany dzień wyzwania.
  • Wyzwanie trwa 5 dni, ale jeśli się z czymś spóźnisz, możesz „nadrobić” zaległe tematy do 15 maja.

Najważniejsze!
Obserwuj hashtag #zdrutawziete,
komentuj i poznawaj nowe dziewczyny!

Tematy wyzwania „Z Druta Wzięte”


Każdego dnia wyzwania będę w Stories omawiała konkretny temat. Jeśli chcesz przygotować się do niego wcześniej (co jest najlepszą opcją) – wyjaśniam zagadnienia już teraz. Możesz zinterpretować podane niżej hasła na swój sposób – im ciekawsze odpowiedzi, tym lepiej!

konturek wyzwanie z druta wzięte

Poznajmy się! (poniedziałek)

Tu niewiele muszę tłumaczyć… Po prostu przedstaw się i opowiedz co nieco o sobie! Napisz, czym jest dla Ciebie Twoja pasja?


Sukces (wtorek)

Pochwal się sobą! Z czego jesteś najbardziej dumna? Co uważasz za swoje największe osiągnięcie? Pamiętaj, nie musi to być nie wiadomo co. Do tej pory pękam z dumy na myśl o pierwszej czapce. Co prawda pomponem można wybijać szyby… Czas więc na małą retrospekcję – zdjęcia z archiwum mile widziane!


Lubię – nie lubię (środa)

Co najbardziej lubisz w swojej pasji, a co przyprawia Cię w niej o ból głowy? Na pewno coś się znajdzie! Możesz też opowiedzieć o swoich ulubionych włóczkach albo że nienawidzisz prucia robótki tak samo jak ja.


Podziel się wiedzą! (czwartek)

Jestem pewna, że masz jakiś prosty patent lub trick dziewiarski, który sprawił, że Twoje życie stało się piękniejsze. A może masz w zanadrzu jakiś tutorial w głowie? Czas się tym podzielić! Być może to, co wyda się dla Ciebie banałem, dla kogoś będzie Świętym Graalem. Przykład? Gumka recepturka skutecznie zabezpieczy Twoje oczka przed zsuwaniem się z drutu. Voila!


Marzenie (piątek)

Opowiedz o swoich planach i marzeniach związanych z Twoją pasją. Może śnisz o pierwszym swetrze na drutach albo masz zamiar prowadzić kanał na YT z tutorialami? Z doświadczenia wiem, że marzenia powiedziane na głos zwykle się spełniają…

Pytania


Czy trzeba brać udział w całym wyzwaniu?

Nie, choć uwierz mi – warto! Jeśli jednak masz mniej czasu, wybierz te tematy, które najbardziej Ciebie interesują.

Czy trzeba dodawać nowe zdjęcia?

Nie trzeba, możesz wrzucać też archiwalne zdjęcia – gdybym tak nie robiła, mój Instagram by padł! Najprościej zaplanować sobie zdjęcia wcześniej. Jeśli jednak lubisz iść na żywioł, odwiedzaj mnie na Instagramie! Każdego dnia wyzwania będę tam omawiać zadany temat.

Jestem początkująca, ale nie wiem, czy powinnam wziąć udział w wyzwaniu…

Jeśli zaczynasz swoją przygodę z drutami lub szydełkiem, koniecznie weź udział w wyzwaniu! Z pewnością poznasz wiele fantastycznych dziewczyn, które z chęcią podzielą się z Tobą swoim doświadczeniem i wiedzą.

Dlaczego warto wziąć udział
w wyzwaniu „Z Druta Wzięte”?


Wyzwanie ma być dla Ciebie przede wszystkim dobrą zabawą i okazją do poznania innych rękodzielniczek! Jednak najważniejsze, co może się wydarzyć, to wszystko po jego zakończeniu.

Niedawno ktoś napisał mi, że „przypływ zabiera ze sobą wszystkie łodzie”. Podczas udziału w wyzwaniu fotograficznym Dominiki Dzikowskiej zdecydowałam się założyć ponownie bloga. Nabrałam wiatru w żagle.

Jeśli zapytasz mnie o moment przełomowy dla Konturka, to była nim publikacja zdjęcia, które do dziś jest moją wizytówką.

konturek

Wyzwanie pobudzi Twoją kreatywność i pozwoli Ci znaleźć pomysły, o których być może dotychczas nie miałaś zielonego pojęcia!

Ale to nie koniec…

Każdego dnia wyzwania wyróżnię i będę udostępniać na Stories najciekawsze posty (dlatego liczę na angażujące opisy). Dodatkowo 17 maja (w niedzielę) wybiorę z każdego dnia wyzwania jedną osobę, która dostanie wybrany przez siebie wzór na drutach – Siatkę Ali, Czapkę Klasyczną lub Candy Wool Sweater.

To, co?
Startujemy 4 maja!
Ala Szyntor

Cześć! Jestem zapaloną fanką dziergania. Pokażę Ci, że robienie na drutach nie jest wcale takie trudne... Wystarczy tylko chcieć!