Czapka Klasyczna – wzór na drutach dla całej rodziny!

Opublikowane przez Ala Szyntor w dniu

Czapka Klasyczna wzór na drutach

Jeśli umiesz nabierać oczka i znasz oczka prawe, poznaj Czapkę Klasyczną – wzór na drutach idealny dla początkujących dziewiarek!

Uwielbiam nosić czapki, a przynajmniej na początku sezonu. Ale nie zawsze było tak kolorowo… Kilka lat temu czułam się idiotycznie, kiedy miałam cokolwiek na swojej głowie. Mało tego! Marzłam w każdej czapce z sieciówki, a dodatkowo moje włosy elektryzowały się jak po spotkaniu z piorunem. Dlatego wzięłam sprawy w swoje ręce i oto efekt końcowy – Czapka Klasyczna! To idealny powód dla Ciebie, aby nauczyć się robić na drutach.

Z tego tekstu dowiesz się:

Czapka Klasyczna – czy to projekt dla mnie?


Ten projekt dedykowany jest szczególnie osób początkujących. Sposób wykonania wzoru został szczegółowo objaśniony w tekście oraz na zdjęciach, a dodatkowe filmy i wskazówki znacznie ułatwiają pracę.

Podstawowe minimum, jakie musisz znać to:

Reszty nauczysz się ze wzoru. Poznasz nowe techniki i podniesiesz poziom swoich umiejętności!

Czapka Klasyczna wzór na drutach

Czapka Klasyczna – potrzebne materiały


Czapkę Klasyczną w całości wykonuje się na drutach, a niezbędne materiały, jakich potrzebujesz, to:

  • 2 lub 3 motki wełny merynosa Drops Merino Extra Fine
  • krótkie druty okrągłe 3,5 mm (40 lub 50 cm)
  • druty pończosznicze 3,5 mm lub druty okrągłe 3,5 mm (krótkie lub długie, z żyłką 100 cm)

Rozmiarówka dla całej rodziny!


I to jest hit tego wzoru! Dostępnych jest aż 8 rozmiarów na Czapkę Klasyczną – nie tylko dla kobiet, ale również dzieci od 1. roku życia oraz dla mężczyzn. Ponadto, kupując wzór, otrzymujesz dostęp do pełnej rozmiarówki.

Muszę przyznać, że nieźle się z nią napociliśmy, ponieważ mierzenie czapek przeze mnie, członków rodziny i przyjaciół w 30-stopniowym upale nie należało do przyjemności.

Czy zrobię tę czapkę, jeśli nie umiem robić na drutach?


Jeśli opanowałaś nabieranie oczek i oczka prawe, uda Ci się zrobić tę czapkę! Wzór na Czapkę Klasyczną to taki mini kurs, który prowadzi Cię krok po kroku przez kolejne etapy projektu.


Jeśli to Twój pierwszy raz z drutami i nie masz zielonego pojęcia, od czego zacząć, koniecznie przeczytaj artykuł Jak nauczyć się robić na drutach?


Czy są dostępne dodatkowe filmy?


Tak! Do wzoru dołączone są pomocne video tutoriale, dostępne tylko dla kupujących. Dla wszystkich pojawiły się również filmy, które ułatwią nauczenie się poniższych technik:

Jeśli chcesz być na bieżąco, subskrybuj mój kanał na YouTube! Tam znajdziesz wszystkie materiały video, pomocne nie tylko podczas pracy ze wzorem na Czapkę Klasyczną!

Gdzie znajdę wzór na Czapkę Klasyczną?


Wzór na Czapkę Klasyczną znajdziesz tutaj:




Ala Szyntor

Cześć! Jestem zapaloną fanką dziergania. Pokażę Ci, że robienie na drutach nie jest wcale takie trudne... Wystarczy tylko chcieć!

5 komentarzy

Agnieszka Kurzajczyk · 18 grudnia 2020 o 15:12

Witam, chciałabym zapytać czy jak robię próbkę na drutach okrągłych to mają wychodzić na drugiej stronie te długie nitki? Bo robię tak jak na filmie czyli ciągnę nitkę od „końca” i wtedy wychodzi mi taka nitka z każdym okrążeniem dodatkowa. I nie wiem czy tak ma być czy coś robię nie tak

Ala Szyntor · 18 grudnia 2020 o 15:33

Tak, tak powstaje próbka na okrągło. 🙂 Potem można ją spruć i odzyskać włóczkę! Pozdrawiam, idę na rosół! Ala.

Kasia · 26 września 2022 o 23:00

czy żyłka KnitPro obrotowa 50 cm może być do tego wzoru?

Kamila · 16 sierpnia 2023 o 23:30

Witam, chciałabym poznać różnice pomiędzy:
– krótkimi drutami okrągłymi 3,5 mm (40 lub 50 cm)
– drutami pończosznicznymi 3,5 mm lub drutami okrągłymi 3,5 mm (krótkie lub długie, z żyłką 100 cm)

Czy konieczny jest zakupów dwóch typów drutów do zrobienia czapki z wzoru na czapkę klasyczna?

Ala Szyntor · 17 sierpnia 2023 o 06:30

Do ukończenia tego projektu konieczne jest posiadanie drutów 3,5 mm lub innego rozmiaru, niezbędnego do uzyskania próbki obliczeniowej. Ponadto, stosujemy tu druty krótkie. Więcej o rodzajach drutów przeczytasz w tym artykule: https://konturek.pl/rodzaje-drutow/

W trakcie robienia czapki pracujemy na krótkich drutach z żyłką 40 lub 50 cm. Następnie, podczas modelowania korony czapki i odejmowania oczek potrzebujemy drutów pończoszniczych lub drutów z żyłką o długości 100 cm (mogą być krótkie lub długie).

Możliwość komentowania została wyłączona.